En

Kalite & Ar-Ge

Firmamız; çeliğin farklı alanlarında tedarik operasyonlarını geliştirirken, gerek ürün satın aldığı, gerek ürün sattığı firmaların proseslerini ve üretim imkanlarını ayrıntılı olarak inceler. Bu şekilde her iki taraftan elde ettiği geri dönüş bildirimleriyle, birbirini tanımayan tarafların, birbirlerinin üretim imkanlarından yararlanarak, yeni üretim çıktıları alabilmelerini sağlar.

Bu sistem, tedarikçilerimiz açısından kendi proseslerinde ürün çıktılarını çeşitlendirmeye ve onlardan daha çok ürün satın almamıza neden olur. Tedarikçisi olduğumuz firmalar açısından ise, proseslerinde üretimlerini kolaylaştırıcı veya üretimlerinden bir kısmını bizimle farklı ülkelerde üretebilmelerine neden olur. Bu şekilde her iki taraf da daha düşük maliyet ve daha çok üretim çıktısı elde edebildiği yeni, karlı ticaret ve pazar formlarına ulaşırlar.

Ar-ge çalışmalarıyla firmamızca tasarım ve fason üretim yapılan ürünler ürünün niteliğine göre farklı proseslerle nihai ürüne ulaştırılır.

1. Ürün tasarımı tamamen firmamıza ait olanlar;

Müşteri üretim prosesinde üretilen çelik hammaddesine dayanan yedek parçaların form olarak özel şekilli çelik profil formuna uygun olanları tarafımızca tespit edilerek nihai parçaya en yakın üretilebilecek özel çelik profil tasarımı yapılmakta, üretilecek yarı mamul üzerinden CNC işleme tezgahlarıyla ulaşılacak nihai parça formu gerekli ısıl işlemlerden geçirilerek doğrudan makinaya monte edilecek formda müşterilere teslim edilmektedir.

Bu grupta teslim edilebilecek ürünler; 1mm-25mm arasındaki çeşitli ebatlarda, 300 ve 400 Serisi Paslanmaz Çelik Grubu, Alaşımlı ve Alaşımsız Çelik Grupları, Titanyum ve Titanyum Alaşımları, Bakır ve Bakır alaşımlarından oluşmaktadır.

Bu yedek parçalar; savunma sanayisinde kullanılan çeşitli silahlar, medikal araç ve gereçler, mobilya, tekstil makineleri hava sıkıştırmalı pnomatik aksam ve parçaları ile, manuel ve, elektronik cihazlar, Menteşe ve ilgili çerçeveler, otomotiv komponent ve sekman kullanımı için yedek parçalarla birlikte genel olarak tüm makine donanımları yedek parçaları olarak kullanılmaktadırlar.

Bu tip üretimlerde hammadde ve yarı mamul yurtdışında, nihai ürün yurtiçinde tarafımızca fason üretim yaptırılmaktadır.

2.Ürün tasarımı tamamen müşteriye ait olanlar;

Müşteri prosesinde, proses büyüklüğünün talep edilen üretim miktarına yetmediği veya maliyetlerinin değişen konjonktürde yüksek olduğu ayrıntılı yedek parça teknik tasarımları müşterilerce bize paylaşılmakta, bu paylaşılan bilgiler doğrultusunda ürün kalitesi gözönüne alınarak dış ülkelerde üretim imkanları araştırılmaktadır. Yurtdışında nihai ürün üretimi için kalite ve maliyetler açısından doğru üretim prosesine ulaşıldığında; kullanılacak çelik hammaddesinin ticari ve üretim kalitesi uygunluğu firmamızca sağlanarak numune yedek parça üretilmektedir. Bu yedek parça yurtiçinde müşteriye teslim edilmekte ve müşteri tarafından verilen üretim onayı sonrası yurtdışında seri üretim aşamasına geçilmektedir.

Bu tip üretimlerde hammadde ve nihai ürün farklı fabrikalarda olmak üzere, tamamen yurtdışında fason üretim yaptırılmaktadır.

Genel olarak firmamız, sadece malzeme tedarikçisi bir ticaret firması olmayıp, çelik hammaddesine dayanan tüm üretim alanlarında yeni üretim olanakları ile ilgili ortak çalışmalar yapılabilen nitelikli partner firmadır.