En

Tedarikçi İlişkileri

Firmamıza üretim yaptığınız çelik ürünleriyle birlikte, diğer ülkelerdeki üretim maliyetlerinden görece olarak daha düşük maliyetlerle üretim yaptığınızı düşündüğünüz hammaddesi çelik olan çeşitli yedek parçalarınızla ilgili bilgi verebilir, tüm ticari olanaklarınızı bize paylaşabilirsiniz. Firmamız için öncelikli konu ülkelerarası gümrük ve vergi uygulamaları ile birlikte üretim kaliteniz, ikinci önemli konu ayrıntılı garanti şartlarınız ve bu bilgileri içeren uluslararası sözleşme örnekleriniz, üçüncü önemli konu lojistik çözümleriniz, en son olarak sürdürülebilir fiyat politikanızdır.

Firmamızla ilk defa çalışacak olan tedarikçi adaylarımız; ISO28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Kapsamında ürün nitelikleriyle ilgili sunum öncesi iletişim ve firma bilgilerini içerir Form “2016-SQS/F1”numaralı dokümanıhazırlayarak tarafımıza iletmelidirler. Ürün nitelikleri ve diğer ticari konularda anlaşılma sağlanması ile birlikte“2016-SQS/F2-2/2” numaralı doküman tarafınızdan talep edilecektir. Bu formlarda verilen bilgiler sipariş öncesi veya talep edeceğimiz farklı bir zamanda gözetim çözüm ortaklarımızca dönemler itibariyle kontrol ve teyit edilebilecektir.

Sürekli çalışılan partnerlerimizle dönemler itibariyle ticari ilişkilerimizi ve ticaret güvenliğimizi arttırmaya yönelik; sürekli iyileştirme kapsamında, “2016-SQS/F3-3/3” numaralı dökümana göre kontrol talep edilecektir.

Sürekli ürün temin edilen tedarikçilerimizle oluşabilecek hatalı ürün bildirimleri için 2016-SQS/F4 numaralı doküman kullanılmaktadır. Kontrol sistemimizle benzer kontrol sistemlerinizi tarafımıza paylaşarak firmamızla karşılıklı ortak sonuçlar ve mutabakatlar elde edilebilir. Bu konulardaki benzer kontrol proseslerinizin paylaşılması çeşitli zaman kayıplarını önleyecek, ticari ilişkilerimizi iyileştirecektir.